• بازدید نماینده سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان از میز خدمت
  نماینده محترم سازمان مدیریت وبرنامه ریزی خراسان رضوی از استقرار میزخدمت حضوری و الکترونیکی در مرکز آموزشی درمانی مبینی بازدید کرد

 • بازدید ارزیاب اعتباربخشی آموزش پزشکی عمومی از مرکزآموزشی درمانی شهیدان مبینی
  دکتر تنابنده ارزیاب اعتباربخشی آموزش پزشکی عمومی از مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی بازدید کرد

 • بازدید معاون وزیر بهداشت از بیمارستان شهیدان مبینی
  معاون وزیر بهداشت از بیمارستان شهیدان مبینی بازدید کرد

 • کارشناسان اعتباربخشی معاونت درمان از مرکز آموزشی درمانی مبینی بازدید کردند
  بازدید کارشناسان اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از بیمارستان شهیدان مبینی

 • تولد نخستین نوزاد سال جدید در مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی
  مسئول بلوک زایمان در گفتگو با روابط عمومی بیمارستان گفت :نخستین نوزاد متولد شده مرکز آموزشی درمانی شهیدان مبینی درسال 98 ،دختر بچه ای است که باشروع سال نو در این بیمارستان دیده به جهان گشود.

اخبار > انجام بیش از 29 هزار ماموریت توسط اورژانس سبزوار


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر مرکزمدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

انجام بیش از 29 هزار ماموریت توسط اورژانس سبزوار

مدیر مرکزمدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارگفت: طی سال جاری بیش از 29 هزار و 900 ماموریت توسط اورژانس 115سبزوار انجام شده است که در این عملیات ها 33 هزار و 100 بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند.

به گزارش وبدا/ دکتر علی شریفان درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: محور تهران - مشهد در حوزه سبزوار یکی از پرحادثه ترین محورهای کشورکه تا پایان بهمن ماه سال جاری بیش از 29 هزار و 900 ماموریت توسط اورژانس 115سبزوار انجام شده است که در این عملیات هابه 33 هزار و 100 بیمار و مصدوم خدمات پیش بیمارستانی ارائه شده است.

وی افزود: بیش از 21 درصد از حجم ماموریت ها در این مدت مربوط به حوادث ترافیکی بوده  به طوری که در هر روز 19 ماموریت فقط اختصاص به تصادفات درون و برون شهری داشته که این میزان در نوروز 97 به 26 مورد ماموریت تصادف افزایش یافته است.

مدیر مرکزمدیریت حوادث و فوریت های با بیان اینکه اورژانس هوایی سبزوار به عنوان نوزدهمین پایگاه هوایی خدمات مورد نیازرا تا شعاع 150 کیلومتری سبزوارارائه می دهد،اضافه کرد: بالگرد اورژانس هوایی از ابتدای راه اندازی بیش از 420 بیمار و مصدوم را انتقال داده و در سال جاری 3 مورد زایمان موفق توسط تکنسین های اورژانس در بالگرد انجام شده است.

دکتر شریفان با بیان اینکه اینکه طبق آئین نامه سامان دهی پوشش فراگیر فوریت های پزشکی زمان استاندارد رسیدن بر بالین بیمار داخل شهر 8دقیقه  و در جاده ها کمتر از 15 دقیقه است، تصریح کرد: آمار رسیدن بر بالین بیمار در سبزوار،داخل شهر 5 دقیقه و در جاده هم این زمان کمتر از 9دقیقه می باشد.

رئیس اورژانس سبزوار ادامه داد: روزانه بیش از 150 مورد تماس تلفنی با مرکز ارتباطات اورژانس سبزوار برقرار می شود که از این تعداد متاسفانه 20تماس مربوط به مزاحمت تلفنی است که رسانه ها می توانند با فرهنگ سازی نقش مهمی در کاهش مزاحمت های تلفنی اورژانس داشته باشند.    

وی بابیان اینکه در سال گذشته آمبولانس های  پایگاههای جاده تهران- مشهد به پیشرفته ترین ناوگان زمینی نوسازی شده است،بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سال گذشته از محل اعتبارات داخلی افزون بر چهار پایگاه مصوب ،اقدام به راه اندازی 2 پایگاه اورژانس شهری نموده که این تعداد به تناسب فصل و موقعیت افزایش و یا کاهش می یابند.

مدیر مرکزمدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار با اشاره به آمادگی کامل این مرکز در ایام نوروز،خاطرنشان کرد: اورژانس سبزوار با داشتن ۲۶ پایگاه شهری و جاده ای، 30 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتور آمبولانس و یک بالگرد آماده خدمات رسانی به مسافران و زائران بارگاه رضوی در نوروز 98 می باشد.

 


١٢:٤٥ - دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٩٩٢٤    /    تعداد نمایش : ١٤٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: