چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی مرکز کوهورت پرشین دانشگاه با حضور دبیر مطالعات کوهورت ملی کشور

روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری خبر داد:دکتر محمدحسین پوستچی دبیر مطالعات پرشین کوهورت وزارت بهداشت ضمن بازدید از مرکز پایش عوامل موثر بر سلامت دانشگاه (مرکز کوهورت پرشین ) فاز پایلوت این مرکز را راه اندازی کردند.

 وی ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز ضمن ابراز رضایت از روند تجهیز و امکانات مرکز، موافقت خود را در خصوص شروع نمونه گیری در این مرکز اعلام نمود.

دکتر پوستچی دبیر مطالعات پرشین کوهورت وزارت بهداشت در مصاحبه با روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری اهداف اصلی راه اندازی مراکز مطالعاتی پرشین کوهورت را در کشور، ایجاد زیرساخت های پژوهشی مناسب در خصوص بیماری های غیر واگیر به عنوان مهمترین علل مرگ و میر در کشور، هدفمند کردن پژوهش های علوم پزشکی در جهت حل مشکلات بهداشتی  هر منطقه، ایجاد ارتباطات بین دانشگاهی در کشور و ارتقاء ارتباطات پژوهشی بین المللی و در نهایت افزایش طول عمر و ارتقاء سلامت در کشور برشمردند.

لازم به ذکر است که مطالعه پرشین کوهورت بزرگترین مطالعه کوهورت خاورمیانه محسوب می شود و در حال حاضر در 20 استان کشور اجرا می گردد. طرح کوهورت سالمندان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار زیرمجموعه طرح بزرگ کوهورت پرشین می باشد که از  حمایت های معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت و درمان برخوردار می باشد.

طبق برنامه ریزی انجام شده در این طرح تعداد 5000 نفر از شهروندان سبزوار وارد مطالعه خواهند شد و این افراد به مدت 5 سال از لحاظ کلیه فاکتورهای موثر بر سلامت و وضعیت تغذیه مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت.

 


 


٠٨:٤٣ - يکشنبه ١٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٧٧٢٨    /    تعداد نمایش : ١٢٣١


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/10/17 13:14
0
1
باسلام کوهورت جزئ معدود مراکزی است که به معنای واقعی کار کارشناسانه بر روی سلامت جامعه رو انجام میده امیدوارم پایدار و ثابت قدم باشید و البته با بودجه کافی یاعلی
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 سبزوار- بولوار شهدای هسته ای، بالاتر از یادبود شهدای گمنام، پردیس دانشگاه علوم پزشکی، معاونت تحقیقات و فناوری

صندوق پستی: 319                                 کد پستی: 9617913114- 9617913112

تلفن: 44018319-051               آدرس اینترنتی: www.medsab.ac.ir