اخبار > گرامیداشت روز و هفته جهانی ایدز در شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن


  چاپ        ارسال به دوست

روز جهانی ایدز

گرامیداشت روز و هفته جهانی ایدز در شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن

روابط عمومی/ همزمان با فرا رسیدن دهم آذر ماه روز جهانی ایدز و در راستای گرامیداشت هفته جهانی این بیماری، برنامه ها و جلسات آموزشی مختلف در ستاد و مراکز تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن برگزار گردید.

 مسئول واحد مدیریت بیماری های  شبکه با اعلام این خبر افزود: موضوع ایدز صرفاً یک موضوع بهداشتی نیست و از ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و غیره نیز دارای اهمیت می باشد.

وی با بیان اینکه از سال ۱۹۸۸ اول دسامبر (برابر ۱۰ آذر) روز جهانی ایدز نامگذاری شده است و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود، گفت: هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود  HIV از بین نرفته‌ و هنوز کارهای زیادی مانده که باید انجام شود.

ابوالفضل داورزنی ضمن قدردانی از همکاری ادارات شهرستان بویژه اداره آموزش و پرورش در خصوص فراهم نمودن بستر آموزش، تلاش همکاران حوزه سلامت شهرستان را در برگزاری جلسات متنوع آموزشی شایسته تقدیر دانست.

لازم به ذکر است، در جلسات مختلف آموزشی توسط مسئول واحد مدیریت بیماری ها و پرسنل سایر مراکز در مدارس و مراکز انتظامی و ...، ضمن اشاره به اهمیت بیماری، در خصوص انگ و تبعیض نسبت به بیماران و باورهای نادرست در مورد این بیماری، راه های انتقال و عدم انتقال، علائم  و راه های پیشگیری از  ایدز، آموزش های لازم ارائه گردید./ تاج مزینانی٢٣:٣٦ - چهارشنبه ١٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٧٥٢٨    /    تعداد نمایش : ٤٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم