اخبار > برگزاری همایش سلامت آب در شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش سلامت آب در شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان داورزن / با مشارکت شبکه بهداشت و درمان و امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان داورزن و با حضور مهندس برنامهر رئیس اداره بهداشت و ایمنی، بحران و محیط زیست استان خراسان رضوی، بهورزان، آبداران و مسئولین ادارات شهرستان، همایش "سلامت آب" در شهرستان داورزن برگزار گردید.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن، ضمن تشکر  از زحمات مهندس حقانی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی  جهت برگزاری همایش اظهار داشت : زحمات  آبداران پر تلاش و بهورزان زحمت کش در خصوص کنترل سلامت آب آشامیدنی شایسته تقدیرمی باشد .

دکتر میری عنوان نمود: همزمان با رشد جمعیت در جهان و ایجاد توسعه در صنایع مختلف، آلودگی آب آشامیدنی، تبدیل به یکی از اساسی ترین مشکلات جهان است و توجه به سلامت آب و تأمین آب آشامیدنی سالم با هماهنگی بین بخشی و همکاری فرمانداری و سایر ادارات مرتبط امکان پذیر خواهد شد.

وی برگزاری این گونه همایش ها را در دستیابی به اهداف حوزه سلامت بسیار مؤثر ارزیابی نمود و از حضور رئیس اداره بهداشت و ایمنی، بحران و محیط زیست استان خراسان رضوی در همایش قدردانی کرد.

در ادامه همایش رئیس اداره بهداشت و ایمنی، بحران و محیط زیست استان خراسان رضوی، در دو بخش موضوع سلامت آب را بررسی و با اشاره به اینکه بیشترین راه برای انتشارعوامل بیماری زا از طریق هوا و آب آشامیدنی است، به تفسیر موضوع بیوتروریسم پرداخت  و با توجه به اهمیت مسئله، مطالبی در خصوص مدیریت بحران در مواقع طغیان بیان نمود.

مهندس برنامهر نقش آبداران در اجرای کلرزنی وبهورزان شبکه بهداشت و درمان در کنترل کیفی وکمی کلرزنی آب آشامیدنی را نقشی بسیار ارزنده خواند و ضمن تأکید بر لزوم حصارکشی منابع آب آشامیدنی در سطح شهرستان و استفاده از قفل های ضد سرقت در درب های ورودی مجتمع های آب رسانی، به منظور جلوگیری از آلودگی آب آشامیدنی از مسئولین ذیربط خواست اجازه ندهند هیچ گونه ساخت وساز در اطراف مجتمع های آب رسانی صورت پذیرد.

مهندس شهرآبادی مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان، ضمن ارائه آمار از فعالیت های واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان در سال 95 در خصوص بهداشت آب، این فعالیت ها را در دو بخش اقدامات مدیریتی، هماهنگی و پشتیبانی و اقدامت اجرایی معرفی نمود و با اشاره به انجام کلرسنجی روزانه از نقاط مختلف سیستم آب رسانی و نمونه برداری های میکروبی و شیمیایی توسط بهورزان و کارشناسان بهداشت محیط مراکز خدمات جامع سلامت، از مسئولین و آبداران امور آب و فاضلاب روستایی به جهت همکاری و دقت نظر در خصوص سلامت آب قدردانی نمود. 210


١٤:١٧ - سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٧٣٦٩    /    تعداد نمایش : ٨٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم