اخبار > کارگاه اختلالات شایع روانپزشکی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه ویژه بهورزان

کارگاه اختلالات شایع روانپزشکی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن برگزار شد

  روابط عمومی/ با حضور بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن در شبکه و دعوت از خانم حسن نژاد کارشناس بهداشت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، کارگاه "اختلالات شایع روانپزشکی ویژه بهورزان" در ستاد شبکه برگزار گردید.

مهندس شهرآبادی مسئول واحد بهورزی شبکه ضمن عرض خیر مقدم به بهورزان و کارشناس واحد بهداشت روان معاونت بهداشتی، سؤالات مطرح شده به عنوان پیش آزمون را در اختیار بهورزان قرار داد و بعد از برگزاری آزمون، به بیان اهداف کارگاه پرداخت.

مهندس نظرزاده رئیس شبکه، ضمن خوش آمد گویی، از برگزارکنندگان کارگاه قدردانی نمود و با اشاره به اهمیت آموزش در خانه های بهداشت با  موضوع اختلالات روانپزشکی، توجه ویژه بهورزان به ترویج ساده زیستی و پرهیز از چشم و همچشمی به منظور جلوگیری از آسیب های روانی در خانواده ها را خواستار شد.

وی در ادامه به  توزیع داروهای روان به صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت در سطح شهرستان و دانشگاه اشاره نمود و ارائه اینگونه خدمات در طرح تحول نظام سلامت را در راستای دستیابی به اهداف فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: بیمار نباید به جز درد بیماری دغدغه دیگر داشته باشد، دانست.

در ادامه کارگاه، خانم حسن نژاد کارشناس واحد بهداشت روان معاونت بهداشتی، اورژانس های روانپزشکی از جمله خودکشی، حملات اضطرابی حاد، خشونت، پرخاشگری و .... را بیان نمود و در خصوص هر یک از اورژانس های مطرح شده، به تشریح روش ارزیابی و کنترل بیماری توسط کارشناسان مراقب سلامت خانواده پرداخت.

خانم نودهی مسئول واحدبهداشت روان شبکه، به تشریح اختلالات شایع روانپزشکی در کودکان پرداخت و ضمن اشاره به انواع اختلالات روانپزشکی و علائم و نشانه های بیماری در کودکان، نحوه شناسایی، تشکیل پرونده و نحوه آموزش گروه هدف توسط بهورزان در برخورد با این اختلالات را مورد بررسی قرار داد./ تاج مزینانی


 


١٤:٠٢ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٧٠٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم