اخبار > برگزاری دوره آموزشی تب کریمه کنگو در شهرستان داورزن


  چاپ        ارسال به دوست

تب کریمه کنگو

برگزاری دوره آموزشی تب کریمه کنگو در شهرستان داورزن

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن در جلسه آموزشی ویژه دامداران: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در حیوانات اهلی هیچگونه علائم مشخصی ندارد و خطر انتقال بیماری به انسان در طی ذبح حیوان آلوده وجود دارد.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن/ با همکاری شبکه بهداشت و درمان، شبکه دامپزشکی و جهاد کشاورزی شهرستان، جلسه آموزشی " بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو" جهت دامداران منطقه ریوند شهرستان داورزن برگزار گردید.

در ابتدا دکتر داورزنی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان، ضمن تشکر از حضور به موقع مدعوین و قدردانی از همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره جهاد کشاورزی، به صورت اختصار به علائم بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در دام و نحوه انتقال به انسان اشاره نمود و پیشگیری از این بیماری را بسیار مهم دانست. وی در همین راستا به دامداران توصیه نمود، هرگونه کشتار دام زیر نظر مراجع قانونی و در کشتارگاه شهرستان انجام پذیرد.

در ادامه مهندس نظرزاده، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن ضمن قدردانی از همکاری شبکه دامپزشکی و جهاد کشاورزی، با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور گفت: کسانی که همواره با دام و فراورده های دامی تماس دارند، نیازمند مراقبت بیشتری هستند، به همین خاطر و با همکاری شبکه دامپزشکی و اداره جهاد کشاورزی، جلسه آموزشی با موضوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو برگزار گردید.

 وی رعایت بهداشت فردی و نکات اولیه بهداشتی همچون جدا سازی محل نگهداری دام از محل زندگی، بهسازی محیط، پوشیدن لباس مناسب در هنگام کار و دوش گرفتن بعد از کار و قبل از ورود به منزل، و ... را در پیشگیری از بیماری بسیار مؤثر دانست و با اشاره به اینکه بیماری در حیوانات اهلی هیچگونه علائم مشخصی ندارد و خطر انتقال بیماری به انسان در طی ذبح حیوان آلوده وجود دارد از دامداران خواست، کشتار دام فقط در کشتارگاه شهرستان صورت پذیرد.

در پایان مهندس آرین معاون جهاد کشاورزی، ضمن قدردانی از تشکیل جلسه و حضور دامداران، با اشاره به لزوم بهسازی محل نگهداری دام توسط دامداران، به عنوان یکی از راه های پیشگیری از بیماری، همکاری بیشتر جهاد کشاورزی با دامداران را منوط به اخذ پروانه دامداری دانست و اظهار امیدواری کرد، دامداران سطح شهرستان نسبت به این موضوع اهتمام بیشتری داشته باشند.

لازم به ذکر است در راستای انتقال اطلاعات کامل تر، فیلم بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به نمایش درآمد و ضمن توزیع پمفلت، به سؤالات دامداران پاسخ داده شد./ مهدی تاج مزینانی

 


 


١٢:٤٤ - پنج شنبه ١٥ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٦٦٨٢    /    تعداد نمایش : ٢١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم