منو اصلی
حدیث
تقویم


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول واحد مراقبت در منزل دانشگاه اعلام کرد:

راه اندازی 4 واحد مراقبت در منزل مستقر در بیمارستانهای تابعه دانشگاه

خانم بیدی مسئول واحد مراقبت در منزل دانشگاه در گفتگو با خبرنگار وبدا ضمن اعلام راه اندازی 4 واحد مراقبت در منزل در بیمارستانهای دانشگاه، به تشریح فعالیت های این واحد پرداخت :

ارائه خدمات پرستاری صرفاً به بیمارستانها محدود نمی باشد و هر جا نیازمندی مردم به خدمات نظام سلامت از جمله خدمات پرستاری وجود داشته باشد، پرستاران نیز حضور دارند .

پرستاران همراه با سایر اعضاء تیم سلامت فعالیت های مستقل، نیمه مستقل  و وابسته به هم دارند. یکی از اساسی ترین شاخه های حوزه پرستاری، پرستاری جامعه نگر می باشد. که جزء اولین و ضروری ترین مباحث پیگیری شده از سوی معاونت محترم پرستاری وزارت متبوع می باشد.

در همین خصوص آیین نامه ای مبتنی بر مقتضیات بومی تعریف و به دانشگاه ها ابلاغ شده است و پایه فعالیت های حوزه پرستاری جامعه نگر قرار گرفته است. یعنی ضمانت اجرا و استانداردهای آن ، نحوه فرهنگ سازی و پیگیری آن و فعالیت های لازم برای محقق شدن آن مشخص شده است که دراین خصوص دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، موفق به عملیاتی نمودن 100% این برنامه در سال 95 شده است.

با اعلام تعرفه های خدمات پرستاری در منزل که پایه پرستاری جامعه نگر می باشد . پرستاری در همه عرصه های جامعه به صورت قانونی فعال می گردد و نیاز بزرگی از مردم را برطرف می سازد.

هم اکنون در سطح شهرستان سبزوار 4 مرکز فعال مشاوره و ارائه مراقبت های پرستاری مشغول به ارائه خدمات می باشند و درخواست تاسیس مراکز جدید بر اساس مفاد آیین نامه توسط واحد نظارت بر درمان در حال بررسی می باشد(به ازای هر 50 هزار نفر جمعیت به یک مرکز مجوز تاسیس اعطاء شده است) در شهرستانهای با جمعیت کمتر از 50 هزار نفر(نقاب،جغتای،خوشاب،داورزن) نیز درخواست تاسیس مراکز مشاوره و ارائه مراقبت های پرستاری در حال بررسی و طی مراحل قانونی می باشد.

مراکز فعلی فعال تحت پوشش دانشگاه مطابق، با آیین نامه جدید خود را بروز رسانی نموده اند و عزم جدی برای نظارت بر این مراکز داریم و چک لیست های کنترلی در این زمینه تهیه شده است و نظارت های دوره ای و ارزشیابی کلیه خدمات ارائه شده توسط مراکز مراقبت در منزل توسط کارشناسان اداره نظارت بر درمان با مشارکت مدیریت پرستاری انجام می گردد.

یکی از نتایج گسترش این نوع از ارائه خدمات پرستاری در جامعه ، کاهش سوء استفاده از نام پرستاری و ارائه خدمات از طرف پرستاران مجرب مبتنی بر چهار چوب های تعریف شده می باشد و با تصویب تعرفه های خدمات پرستاری، پرداخت از جیب مردم کاهش می یابد.

بیمارانی که از بیماری مزمن رنج می برند و نیاز به مراقبت دارند اما لزومی به بستری آنها در بیمارستان نیست. می توانند از خدمات مراکز پرستاری در منزل استفاده کنند و به این ترتیب از اشغال بی مورد تخت های بیمارستانی جلوگیری می شود، بسیاری از بیماران صعب العلاج مانند بیماران مبتلا به سرطان و همچنین سالمندان می توانند از خدمات مراکز پرستاری در منزل بهره مند شوند.

خاطر نشان می شود با ابلاغ آیین نامه تاسیس مراکز مشاوره و ارائه مراقبت های پرستاری در منزل کارگروه "مراقبت در منزل" با حضور اعضاء شورای هماهنگی پرستاران و نماینده اداره نظارت بر درمان و مسئولین فنی مراکز مشاوره و ارائه مراقبت های پرستاری در منزل و مدیران ارشد بیمارستانها تشکیل گردید و واحدهای مراقبت در منزل به عنوان واحد زیر مجموعه مدیریت پرستاری بیمارستانهای تابعه تاسیس گردید و بر اساس  فراخوان عمومی و بررسی سوابق و شرایط مراکز ، بیمارستانهای تابعه با مراکز فعال دارای مجوز قرارداد همکاری امضاء نموده اند.

هدف از تاسیس واحدهای مراقبت در منزل مستقر در بیمارستان ، ساماندهی، تداوم و هماهنگی ارائه مراقبت ایمنی و به صرفه در منزل در راستای کاهش زمان بستری در بیمارستان و مراکز درمانی ، کاهش هزینه های درمانی مراقبتی، کاهش دوران نقاهت ، کنترل و کاهش عفونت های بیمارستانی توانبخشی و بهبود کیفیت خدمات پرستاری و در نهایت افزایش رضایتمندی بیماران و خانواده های آنان می باشد.

جهت اطلاع از اسامی مراکز مجاز مشاوره و مراقبت های پرستاری در منزل اینجا کلیک کنید.

 


٠٩:٤٥ - يکشنبه ٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٦٦٢٩    /    تعداد نمایش : ٧٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آخرین مطالب
گزارش تصويري برگزاري آزمون بكارگيري  نيروهاي قراردادي گروه پرستاري -93/4/6
ابلاغ سطوح سازمانی پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی

آئين نامه استفاده از دانشجويان گروه پرستاري در بالين

   پرسشنامه لباس فرم كادر پرستاري كشور

اطلاعيه نتايج نهايي آزمون تير 93


دستورالعمل و فرم قراردادخريدخدمت پاره وقت ساعتي پرستار

كتاب برنامه ريزي استراتژيك

ارزیابی عملکرد پرستاران

برنامه توسعه فردی   
فرم ثبت نام دوره های نیازسنجی شده کارکنان بیمارستان ها  
فرم ارزیابی اثربخشی اقدامات اصلاحی صورت گرفته کارکنان   
فرم نتایج آزمون توانمندسازی اولیه -شناسایی نارسایی ها -اقدامات اصلاحی    
فرم نیازسنجی آموزشی سالانه کارکنان 
چک لیست توجیهی نیروهای بدو ورود   
آزمون توجیهی بدو ورود   
بودجه بندی برنامه عملیاتی مدیریت پرستاری 1393
 تقویم جلسات مدیریت پرستاری در سال 93
بخشنامه لزوم هماهنگی ارزیابی مدیران پرستاری بیمارستانها با مدیریت پرستاری دانشگاه
همایش تجلیل از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
مجموعه قوانین و مقررات ارزیابی کارکنان
آئین نامه ها و فرم های طرح های پژوهشی
فرم انتخاب کادر پرستاری برگزیده
دستورالعمل مرخصی های استحقاقی ،استعلاجی و مراقبت ،شیردهی و بدون حقوق -مورخ 91/07/04

پمفلت های آموزشی سالمندان
بیماران دیابتی
نکات آموزشی برای بیماران سوانح و امداد ، جراحی عمومی ، ضربه سر ، سوختگی و ارتوپدی
آموزش کمک های اولیه در حوادث و سوانح برای افراد غیر حرفه ای
دانستنی های پزشکی
 بیماری های واگیر
بیماریهای زنان و زایمان
بیماران خاص (نارسایی کلیه ، ام اس(مولتیپل اسکلروزیس ) ، هموفیلی ، تالاسمی )
روش تحقیق در پرستاری
گزارش تصویری بازدید معاون محترم پرستاری وزارت بهداشت و درمان از بیمارستان واسعی
گزارش تصویری نشست مشترک معاون محترم پرستاری وزارت بهداشت با معاون محترم درمان ، مدیران پرستاری و اعضاء نظام پرستاری 92/10/21
گزارش تصویری شرکت سوپروایزرین ک�%