پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب خبر داد

جشنواره غذا و نمایشگاه هنر های دستی در شبکه بهداشت ودرمان خوشاب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب این جشنواره برای دومین سال پیاپی و با حضور مسئول دفتر نماینده شهرستان سبزوار و نماینده فرماندار شهرستان سبزوار ،امام جمعه ، فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان خوشاب در دو بخش غذاهای بومی محلی و صنایع دستی و ترویج ازدواج سالم برگزار می‌شود.
دکتر مرضیه احمدی سرپرست شبکه بهداشت و درمان ضمن تقدیر از همکاری شبکه در برپایی این جشنواره و مسئولین و مهمانان ،در خصوص هدف اصلی برگزاری جشنواره غذای سالم گفت: هدف از برگزاری این جشنواره ، ترویج استفاده از غذاهای سالم و آگاهی دادن به خانواده ها در تغذیه سالم به ویژه خوردن غذاهای خانگی و هشدار جدی در مورد مصرف غذاهای کم کالری و فست فودها در سفره غذائی اعلام کرد. وی افزود :ایمنی غذا بدین معنی نیست که تنها یک بخش از چرخه تولید مواد غذایی مسئولیت این امر را بر عهده دارد، بلکه تمامی متولیان در بخش های مختلف تولید، نگهداری، عرضه و مصرف از زمان آماده سازی زمین تا زمانی که یک شهروند آن را به مصرف می رساند مسئول حفظ و ارتقاء ایمنی غذا هستند.
در ادامه مهندس ابارشی فرماندارشهرستان از برگزاری چنین جشنواره هایی در راستای ارتقاء فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه تشکر وقدردانی نمودند سپس با اشاره به اینکه این جشنواره‌ها سبب ترویج فرهنگ استفاده از غذای سالم و جلوگیری از شیوع انواع بیماری‌ها مانند سرطان‌ در بین افراد جامعه می‌شود افزود: جشنواره غذاهای بومی و محلی فرصت مناسبی برای آشنایی خانواده‌ها با غذای سالم و برچیده شدن غذاهای فست فودی است.
گفتنی است در پایان این جشنواره با نظرسنجی و درنظرگرفتن شاخص‌‍‌هایی مانند نوع طبخ، مزه، طراحی و تزئین غذا انتخاب و جوایزی از سوی شبکه بهداشت و درمان به نفرات برتر این شرکت‌کنندگان اهدا شد./200سلطانی


٠٨:٠٦ - چهارشنبه ٧ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٨٨٧٢    /    تعداد نمایش : ٣١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه