پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب

اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خوشاب در سال 97 برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب: اولین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خوشاب در سال 1397با حضورمهندس سلطانیان معاون فرماندار،سرپرست شبکه بهداشت ودرمان خوشاب و اعضای کارگروه سلامت در دفتر فرماندار برگزار گردید.
درابتدای جلسه مهندس سلطانیان معاون فرماندار شهرستان ضمن تقدیر وتشکر از سرپرست شبکه بهداشت در برگزاری منظم جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان وخیرمقدم به حاضرین ، دستور کارگروه سلامت (پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو ، بیماریهای منتقله از آب ، وضعیت بیماری سالک وپیشگیری ازآن ) رابیان نمود.
درادامه دکتر زید آبادی رئیس شبکه دامپزشکی گزارشی از وضعیت بیماری در سطح کشور و منطقه ارائه وضمن اشاره به اقدامات شبکه دامپزشکی (برگزاری جلسات آموزشی ، بازدید از دامداریها وبازدید ونظارت برکشتار دام ) در خصوص همکاری تمام ادارات عضو کارگروه در بالا بردن سطح آگاهی مردم وجلوگیری از کشتار غیرمجاز دام تاکید نمودند.
گفتنی است دکتر احمدی سرپرست شبکه بهداشت ودرمان در این جلسه ضمن تشریح بیماری سالک و وضعیت شهرستان خواستار همکاری ادارات عضو در پیشگیری از بیماری شدند وی ادامه داد در شهرستان سالک به عنوان بیماری بومی شناخته نشده است ولی مواردی از شهرستان های مجاور وارد شهرستان شده اند که با مراقبت و حذف مخزن ها انسانی و حیوانی می توان به پیشگیری و حذف کامل این بیماری در موارد معدود کمک کرد.
شایان ذکر است رباط سرپوشی کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط شبکه در مورد بیماریهای منتثقله از آب وغذا و تعداد موارد طغیان در سال گذشته مطالبی رابیان و مشکلات مربوط به روستاهای فاقدشبکه را متذکر شدند. او ادامه داد شبکه با نظارت ها و بازدید های واحدهای محیطی شبکه بهداشت و درمان خوشاب طغیان در سال 1396 نداشته ایم که این روند بازدید ها در سال 1397 نیز ادامه خواهد داشت.
در پایان از مهمترین مصوبات جلسه می توان /برنامه ریزی و اجرای جلسات آموزشی منظم در مورد بیماری تب کریمه کنگو جهت گروههای هدف /تشدید بازدیدها از مراکز حساس (رستوران ، قصابی ، مرغ فروشی /نصب تابلوی هشدار دهنده در مورد استفاده نکردن از آب قنوات آلوده به عنوان آب شرب توسط دهیاری نام برد /200سلطانی


١٥:١٢ - پنج شنبه ٣ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٨٤٠٠    /    تعداد نمایش : ٣٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه