چهارشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٩
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خوشاب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب/سومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خوشاب روز سه شنبه مورخه 16/6/98با حضور سلطانیان  معاون فرماندار و اعضای کارگروه سلامت درمحل  فرمانداری برگزار گردید.

درابتدای جلسه سلطانیان معاون فرماندار شهرستان خوشاب ضمن تقدیر وتشکر از رئیس شبکه بهداشت در برگزاری منظم جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان  وخیرمقدم به حاضرین ، دستور کارگروه سلامت (تشدید نظارتهای بهداشتی در ایام تاسوعا وعاشورای حسینی و بیماریهای منتقله از آب و غذا در مراسمات مذهبی ) را بیان نمودند.

درادامه دکتر احمدی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان درمورد بیماریهای منتقله از آب وغذا و اهمیت نظارت وکنترل تهیه وتوزیع مواد غذایی در مراسمات مذهبی مطالبی رابیان نمودند و خواستار همکاری ادارات مرتبط با موضوع در تشدید نظارتهای بهداشتی شدند.  .

شایان ذکر است در ادامه  دکتر زید آبادی رئیس شبکه دامپزشکی ضمن اشاره به بیماریهای مشترک انسان ودام ، در مطالبی را درمورد بیماری تب کریمه کنگو بیان نمودند وبرنامه شبکه دامپزشکی در نظارت وکنترل بهداشتی در ایام تاسوعا وعاشورا را تشریح و  همکاری ادارات عضو را در بحث آموزش و توجیه مردم جهت خودداری از کشتار دام درمعابر خواستار شدند.

در ادامه جناب سروان مظلومی ضمن اشاره به ایستگاههای صلواتی برنامه سپاه وپایگاههای مقاومت بسیج در خدمت رسانی به عزاداران را تشریح و آمادگی پایگاهها را درهمکاری با شبکه بهداشت جهت آموزش ونظارت اعلام نمودند.

در پایان وحیدیان مسئول خدمات شهری شهردارسلطان آباد ضمن اشاره به مجوزهای صادر شده جهت برپائی ایستگاههای صلواتی در خصوص گشت اجرائیات شهرداری و همکاری با شبکه دامپزشکی جهت ممانعت از کشتار دام درمعابر مطالبی را بیان نمودند.

گفتنی است در ادامه و جمع بندی مطالب  سایر اعضاء نظرات وپیشنهادات خود را در رابطه با موضاعات مطرح شده بیان نمودند .

جلسه مصوباتی داشت که مهمترین آن عبارتند از :

-          تشدید نظارتهای بهداشتی بر مساجد وحسینه ها واماکن تهیه وتوزیع مواد غذایی

-          برنامه ریزی و بازدید مشترک دامپزشکی و شبکه بهداشت از هیاتهای مذهبی و نظارت برکشتار دام

-          پی گیری تامین اعتبار جهت ماشین سردخانه دار حمل گوشت ا ز کشتارگاه به شهر مشکان و روستای رباط جز 


٠٩:٤٠ - چهارشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٦٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه