سایت‌های مفید
اخبار > عیادت رئیس و جمعی از مسئولین دانشگاه از بیماران بیمارستان امداد شهید بهشتی


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبر داد:

عیادت رئیس و جمعی از مسئولین دانشگاه از بیماران بیمارستان امداد شهید بهشتی

مهدی بازقندی دبیر هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  از اجرای برنامه  نمادین هفته سلامت در آموزشگاه شهید مطهری با حضورمعاون آموزش ابتدایی وزارت  آموزش و پرورش ،  معاونت محترم سیاسی امنیتی فرمانداری ، ریاست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ، رییس اداره آموزش وپرورشودیگر مسئولین شهرستان سبزوار خبرداد

در ابتدای این مراسم دکتر مرتضی بینش رییس آموزش و پرورش سبزوار در این مراسم در جمع مسئولین سبزواری و دانش آموزان گفت:اهداف عمده نظام آموزشی بر پایه چهار مقوله استوار است.

علی بینش افزود:تربیت عقلانی،تربیت عاطفی،تربیت اجتماعی و تربیت جسمی چهار هدف مورد نظر می باشند.

وی با اشاره به اینکه پایه این اهداف موضوع سلامت و بهداشت می باشد،ادامه داد:آنچه  که در تمام مدارس و آموزشگاه ها و در دانشگاه ها یستر سازی می گردد در این  چهار مقوله خلاصه می شود.

این مسئول مهمترین زمینه تربیت را تربیت جسمی برشمرد و عنوان کرد:خود این نوع تربیت با عث تربیت های دیگر می شود که در بهداشت و سلامت افراد،جامعه و خانواده است.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد:انتظار ما بر این است که در پایان هر دوره آموزشی به بخشی از اهداف تربیتی خود در زمینه های جسمی،عاطفی،عقلانی و اجتماعی برسیم.

وی میسر شدن این اهداف را در فراهم سازی زمینه های رشد برای همگان دانست.

دکتر بینش در پایان تصریح کرد: از تمام کسانی که بستر ساز این چهار مقوله در جامعه می باشند تقدیر و تشکر می نمایم.

گفتنی است مهندس محمد دیمه ور معاون آموزش ابتدایی وزارت  آموزش و پرورش مهمان ویژه این مراسم بود.

اجرای سرود همگانی،حرکات نرمش صبحگاهی توسط گروه ورزشی شاهپرگ،تقدیر و تجلیل و بازدید از نمایشگاه های هفته سلامت در مدرسه کاشفی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  در ادامه نیز دکتر علیرضا مسلم ریاست دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در نخستین روز از آغاز هفته سلامت "یک عمر سلامت، با خودمراقبتی"  اذعان داشت: مفهوم سلامت دارای ابعاد گسترده ای است که دستیابی به آن نیازمند شناخت هر چه بهتر این ابعاد می باشد باور بر این است که سلامت  انسان ها دارایی و سرمایه ارزشمندی است که از زمانی که افراد به نوعی به اهمیت ان پی برده اند حفظ و ارتقاء آن را جزء مهمترین تلاش های زندگی روزمره خود محسوب می کنند.

وی با بیان اینکه سیمای سلامت در دو دهه اخیر در کشور ما تغییرات جدی پیدا کرد گفت: بحث بیماری های واگیردار هم اکنون جای خود را به بیماری های غیر واگیر داده و با توجه به ازدیاد آمار مرگ و میر در این بخش، سرمایه لحاظ شده در این بخش نیز بسیار ناچیز است.

دکتر مسلم خود مراقبتی را  نخستین گام در سلامت برشمرد و افزود: باید یاد بگیریم چگونه از خودمان مراقبت کنیم و اولین گام در برنامه ریزی در این بحث خود آگاهی است باید توانمند شویم و آگاهانه آنچه را می خواهیم تبدیل به واقعیت کنیم.

وی ادامه داد: خود مراقبتی دارای ابعاد گسترده جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی است که امروزه می توان با هزینه سه هزار تومان در خود مراقبتی هزینه های درمان را تا 4 برابر کاهش داد.

دکتر مسلم با بیان اینکه وظیفه آموزش و پرورش در این زمینه بسیار حیاتی و خطیر است گفت: امیدواریم وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش با تعامل در تشکیل این برنامه اثر بخش گام های موثری بردارند که قطعا در سلامت کشور تاثیر گذار خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از (آموزش بهداشت و روان، توانمند سازی مدیران مدارس و اجرای چندین طرح پژوهشی و برنامه های پایش) را از فعالیت های مشترک دانشگاه علوم پزشکی و اداره اموزش و پرورش بیان کرد و گفت: امیدواریم این برنامه امسال که به عنوان سال سلامت نامگذاری شده و سیاست های آن توسط رهبر فرزانه به سه قوه ابلاغ شده بیش از سال های گذشته عینیت پیدا کند و در منطقه تحت پوشش شهرستان، شاهد شکوفایی و ارتقاء سلامت باشیم.


١٤:٤٧ - چهارشنبه ١٧ ارديبهشت ١٣٩٣    /    شماره : ٣٩٤    /    تعداد نمایش : ١٢٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی