چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب خبر داد

برگزاری جشنواره غذاهای سنتی با شعار غلبه بر دیابت در شبکه بهداشت و درمان خوشاب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب :در هفتمین روز از هفته ملی دیابت جشنواره و نمایشگاه غذای سالم با رویکرد دیابت به میزبانی شبکه بهداشت ودرمان خوشاب و به همت واحد بهداشت خانواده، واحد مبارزه با بیماریها ، بهورزان ورابطین که با حضور مسئولین ادارات ، پرسنل مراکزو خانه های بهداشت تابعه،مسئولین واحدهای ستادی شهرستان و رابطین برگزار گردید.
در ابتدا دکتر فاطمه غفاری راد ، سرپرست شبکه بهداشت و درمان خوشاب ضمن خوشامدگوئی ، هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج غذاهای سالم با توجه به شیوه زندگی کنونی عنوان نمودند
وی در ادامه خاطر نشان کرد با کمک راه های پیشگیری از ابتلا به دیابت مانند فعالیت بدنی منظم و ورزش کردن، اصول تغذیه صحیح و رعایت تنوع و تعادل در رژیم غذایی، جلوگیری از چاقی و اضافه وزن کاهش مصرف مواد قندی و چربی میتوان بیماری را کنترل نمود .
گفتنی است در ادامه مهندس سلطانیان معاون فرماندار محترم شهرستان از برگزاری چنین جشنواره هایی در راستای ارتقاء فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه تشکر وقدردانی نمودند.
شایان ذکر است در پایان مراسم شرکت کنندگان در این جشنواره با پخت انواع غذاهای کم چرب، کم نمک، استفاده از گوشت سفید با هم به رقابت پرداختند که پس از داوری به پنج نفر از شرکت کنندگان برتر هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید /
200


١٠:٣٣ - پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٧٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٦٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: