چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت آموزشی؛

جلسه شورای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص دستور جلسه و ارائه نظرات و پیشنهادات توسط اعضا جلسه تصمیمات لازم جهت بازگشایی دانشگاه اتخاذ گردید.

دکتر عقیل اله کیخسروی معاون آموزشی دانشگاه پس از پایان جلسه در گفتگو با روابط عمومی معاونت آموزشی عنوان کرد:
مهم ترین هدف، حفظ سلامتی دانشجویان عزیز و کاهش نگرانی خانواده های محترم این عزیزان است و در این شرایط تصمیماتی اتخاذ گردیده که دانشجویان کمترین تردد را داشته و با رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم به سلامت از این مرحله عبور کرده و رسالت آموزشی خودمان را نیز به خوبی به انجام برسانیم.

بر اساس بررسی هایی که همکاران حوزه معاونت آموزشی و دانشکده ها انجام داده اند و مباحثی که امروز مطرح گردید، مقرر شد که دروس تئوری و آزمایشگاهی به طور کامل بصورت مجازی و از طریق سامانه نوید ارائه شود.

همچنین جلسات رفع اشکال توسط اساتید در صورت نیاز به شکل آنلاین برگزار خواهد شد.

 از مورخ ۱۷ خرداد ماه دانشجویان ترم هفت و هشت کارشناسی که کارآموزی دارند و استاژرهای پزشکی در دانشگاه حضور خواهند یافت.

البته با توجه به دستورالعمل ارسالی معاونت آموزشی وزارت بهداشت دانشجویانی که امکان حضور و گذراندن دوره های مذکور را در شهرهای محل سکونت یا شهرهای نزدیک تر دارند میتوانند با اطلاع دانشکده مربوطه و ارائه کارت دانشجویی و فرم تعهد به واحد پذیرنده اقدام نموده و در نهایت گواهی گذراندن دوره مورد نظر را به دانشگاه مبدا ارائه نمایند.

همچنین سایر دانشجویان غیر بومی ترم های پایین تر رشته های کارشناسی که واحد کارآموزی دارند واحد آن ها ناتمام و به نیمسال آینده موکول می گردد ولی دوره مذکور برای دانشجویان بومی که نیاز به خوابگاه ندارند برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که بازه زمانی کارآموزی در عرصه و کارآموزی استاژرهای پزشکی از ۱۷ خرداد ماه و در تمامی روزهای هفته خواهد بود.

طی تصمیمات اتخاذ شده امتحانات پایان ترم در مرداد ماه و در دو نیمه برگزار خواهد شد که در هر نیمه دو دانشکده امتحانات خود را برگزار خواهند کرد.

همچنین برای برگزاری امتحانات دروس عمومی و معارف و همچنین امتحانات دانشکده پرستاری جوین تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

در حال پیگیری جهت تامین وسایل حفاظت فردی برای دانشجویانی که در بیمارستان ها تردد خواهند نمود شامل ماسک و مایع ضد عفونی کننده هستیم که به مقدار مورد نیاز تهیه و در اختیار دانشجویان عزیز قرار خواهد گرفت.

پس از پایان امتحانات نیز از ابتدای شهریور ماه فرصت یک ماهه جهت کارآموزی دانشجویان ترم های پایین تر و استاژرهای پزشکی فراهم خواهد بود.

ان شا الله بتوانیم به سلامتی این مرحله را پشت سر گزاشته و ترم آموزشی را به پایان برسانیم.

 یکی از مباحث مورد توجه معاونت آموزشی و فرهنگی، دانشجویی، تعامل، همکاری و مشورت با شورای صنفی دانشجویان است که در هفته آینده جلسه ای بصورت ویدئو کنفرانس با اعضای این شورا و رایزنی جهت اجرای بهتر این تصمیمات برگزار خواهد شد.


شایان بذکر است کلاسهای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از تاریخ ۱۷خرداد ماه طبق برنامه به صورت حضوری برگزار می گردد.


٠٧:٥٠ - چهارشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ١١٧٨٦    /    تعداد نمایش : ١٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: