چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، معاونت بهداشتی، غربالگری سلامت بیماری کرونا
بیش از42 درصد خانوارهای سبزواری از نظر کرونا غربالگری شدند

191 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش دانشگاه مورد غربالگری سلامت بیماری کرونا ویروس قرار گرفتند که معادل 42 درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه می باشد.

دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در اول وقت اداری سه شنبه مورخه  5 فروردین ماه 1399 درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در شهرستا ن سبزوار وشهرستان های تابعه اظهار داشت: غربالگری در حال انجام است و تا ساعت 8 صبح  امروز 191 هزار  نفر از جمعیت تحت پوشش دانشگاه  مورد غربالگری سلامت بیماری کرونا  قرار گرفته اند که معادل 42 درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه می باشد.

وی گفت: از این تعداد 234 نفر در ارزیابی اولیه، دارای علائم بوده اند که به مراکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته در نظر گرفته شده برای همین موضوع  معرفی و ویزیت شده اند.

دکتر نوده ادامه داد: همچنین در این مدت 20 هزار و 394 نفر به سامانه خوداظهاری salamat.gov.ir مراجعه و پرسشنامه‌ها را پر کرده اند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان سبزوارگفت: این افراد خودشان مستقیم به سامانه مراجعه کرده‌ و سوالات مطرح شده را پاسخ داده اند و در صورتی که مشکلی را ابراز کرده باشند همکاران مراقب سلامت و بهورز در مراکز / پایگاه ها و خانه های بهدشت با آنها تماس گرفته و ادامه بررسی ها را انجام داده اند.

دکتر نوده  همچنین گفت: عملیات پایش و کنترل در مبادی 10 گانه ورودی شهرستان های تحت پوشش دانشگاه با هدف شناسایی افراد و غربالگری سلامت از نظر بیماری کرونا ویروس در حال  انجام است.

نوده  بیان کرد: هرچه زمان و شرایط بهتری را برای ارائه خدمت در مراکز درمانی داشته باشیم افراد با شرایط بهتر مرخص خواهند شد اما اگر جمعت زیادی به دلیل عدم رعایت موارد مد نظر از جمله حضور در تجمعات و ... باشند که منجر به افزایش  بستری در بیمارستان‌ها شوند دچار مشکل خواهیم شد.

وی از مردمی که در این مدت با رعایت نکات بهداشتی و ماندن در خانه باعث کاهش ترددها شدند قدردانی کرد و از بقیه مردم خواست به این جمع بپیوندند تا زنجیره انتقال کرونا ویروس هرچه زودتر قطع شود.

گفتنی است: موارد مثبت کرونا ویروس در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تا صبح امروز  (سه شنبه 5 فروردین 1399) به 83 نفر و جان باختگان کرونا ویروس در این دانشگاه  به 9 بیمار رسید.١٥:١٣ - سه شنبه ٥ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ١١٥٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: