چاپ        ارسال به دوست

جلسه آموزشی مانور زلزله و اطفای حریق در مدارس محمدآباد و ریواه شهرستان جغتای

   جلسه آموزشی مانور زلزله و اطفای حریق در مدارس محمدآباد و ریواده شهرستان جغتای توسط واحد بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان جغتای برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جغتای/ مهندس حسن سروری خواه کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت، هدف از برگزاری کلاس آموزشی و انجام مانور زلزله در مدارس را ارتقاء آگاهی و آموزش صحیح دانش آموزان با این پدیده و اقدامهای لازم برای مقابله با آن عنوان کرد.

   وی در ادامه افزود: پناه ‌گیری صحیح، تخلیه اضطراری و ایمن مدرسه از موضوع مهمی و قابل توجهی است که در این جلسات آموزشی، مورد تأکید قرار گرفت.

   مهندس سروری خواه در ادامه گفت؛ از برنامه های آموزشی مانور زلزله در مدارس، می توان به پناه گیری و خروج ایمن در سطح مدرسه، آشنایی با وضعیت آسیب پذیری،  اقداماتی از قبیل، عملیات اطفاء حریق ، عملیات امداد و نجات توسط دانش آموزان اشاره کرد.
   شایان ذکر است شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن پنج مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و با جمعیتی حدود 55هزار نفر در غرب خراسان رضوی قرار دارد.


 

 

 


٠٩:٢٣ - پنج شنبه ١٤ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٠٩٣    /    تعداد نمایش : ٢٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: