چاپ        ارسال به دوست

نشست معاونت بهداشتی با بیماران HIV مثبت

در راستای اهداف و برنامه های پیش بینی شده هفته اطلاع رسانی HIV در سال 1398 و حمایت از بیماران اچ آی وی نشستی با حضور معاون بهداشتی دکتر نوده، دکتر آشنا متخصص بیماریهای عفونی و فوکال پوینت برنامه HIV/AIDS، دکتر فکور طزرقی پزشک مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری، کارشناس ایدز دانشگاه و دیگرکارشناسان مربوطه مرکز و بیماران اچ آی وی مثبت تحت پوشش مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در محل مرکز مشاوره برگزار شد.

در این نشست ابتدا ضمن خوش آمدگویی به مهمانان و تشکر و قدردانی ازحمایت های رئیس محترم دانشگاه در جهت برگزاری چنین نشستی، گزارش مختصری ازعملکرد و فعالیت های مرکز مشاوره و کمک های خیرین محترم در تهیه بسته های حمایتی در طول سال و هفته اطلاع رسانی ایدز ارائه گردید.

در ادامه هریک از بیماران ضمن تشکر و استقبال از برگزاری نشست مذکور انتظارات و خواست های خود را در جهت  تقویت حمایت های جانبی در خصوص تسهیل فرآیند دریافت خدمات پاراکلینک و درمانی از قبیل دندانپزشکی، آزمایشات، سونوگرافی و پذیرش مناسب بیماران در مراکز درمانی و بویژه بیمارستان ها و ضرورت حفظ اطلاعات بیماران از مسئولین خواستار شدند.

سپس دکتر نوده کاهش انگ و رفع تبعیض از بیماران اچ آی وی را از مهمترین مصادیق حمایت از بیماران بیان نموده و گفت: تغییر مکان مرکز مشاوره به مکان جدید جهت رفاه حال بیماران، تکمیل کادر نیروی انسانی جهت ارائه خدمات به بیماران با حضور تمام وقت پزشک عمومی، کارشناس پرستاری، کارشناس بیماریها، کارشناس مامایی و حضور پاره وقت کارشناس روانشناسی و متخصص بیماریهای عفونی در مرکز از دیگر مصادیق حمایت از بیماران می باشد. همچنین وی در خصوص پیگیری خواسته های درمانی بیماران قول مساعد دادند.

در پایان جلسه بسته های حمایتی به ارزش 25 میلیون ریال که توسط حمایت های خیرین تهیه شده بود تحویل بیماران گردید.


١٢:٤٠ - چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٠٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: