چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه هم اندیشی بررسی وحل مشکلات بهداشتی - درمانی بخش مشکان

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب: جلسه هم اندیشی در خصوص رفع مسائل و مشکلات بهداشتی - درمانی بخش مشکان (مراکز مشکان و دیوانگاه) با رئیس شبکه بهداشت و درمان خوشاب، بخشدار مشکان، پزشکان مراکز فوق ،اعضای شورای اسلامی روستاهای بخش مشکان و جمعی از بهورزان مراکز بخش مشکان در بخشداری مشکان برگزار گردید.


در ابتدا مهندس خلیلی بخشدار مشکان ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد مطلوب شبکه، به فرصت ها و چالش های موجود بخش مشکان اشاره کردند و خواستار استفاده از کلیه پتانسیل های بخش، جهت ارتقای وضعیت سلامت مردم منطقه شد.

در ادامه مهندس خلیلی با اشاره به وضعیت بهداشت محیط بخش، خواستار نظارت بیشتر بر وضعیت آب، فاضلاب و نانوایی های بخش مشکان شدند. و نظارت و بازدیدهای مکرر پرسنل شبکه را در خصوص بهبود وضعیت سلامت شهرستان بسیار مهم و حائز اهمیت خواند

سپس دکتر احمدی ضمن تقدیر و تشکر از تمامی دهیاران و مدعوین بخاطر حضور در جلسات حوزه سلامت، به موضوعات مهم از جمله حضور فعال دهیاران و اعضای شورای اسلامی در جلسات شورای بهداشتی روستاها،جلسات داخلی مراکز ،وضعیت بهداشت محیط، برنامه سیاری تیم پزشک خانواده اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه دهیاران بعنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین می باشند از این جهت دهیار می تواند نقش بسیار مهمی در حل مشکلات روستا داشته باشد.

دکتر احمدی در ادامه در خصوص اقدامات انجام شده در زمینه ارتقاء خدمات بهداشتی درمانی در شهرستان خوشاب بخصوص بخش مشکان گزارشی ارائه و راهکارهای همکاری بیشتر شبکه بهداشت و بخشداری را برای ارائه خدمات بهتر بیان کرد

شایان ذکر است در این جلسه مسائل و چالش های بهداشتی- درمانی بخش مشکان(مراکز دیوانگاه و مشکان) در زمینه برنامه پزشک خانواده و برنامه های مهم  گسترش شبکه و حضور تیم سلامت در دهگردشی ها و ارائه خدمات بهداشتی درمانی به روستائیان و روستاهای اقمار ،تیم سیار و همچنین مراجعین در خانه های بهداشت و بهداشت محیط مورد بحث و بررسی قرار گرفت

در پایان پزشکان مراکز، بهورزان و دهیاران حاضر نسبت  به بیان مسائل وموضوعاتی که در حوزه سلامت وبهداشت مردم با آن روبرو هستند پرداخته وبا هم اندیشی واستماع نظرات تصمیماتی در این حوزه اتخاذ گردید.


 


٢٠:٤٨ - جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٨٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: