چاپ        ارسال به دوست

مانور ایمنی و امنیت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اورژانس 115 سبزوار /

مانور ایمنی و امنیت با هدف ارتقای توانمندی کارکنان حراست و واحد ایمنی شرکت نفت ، نیروهای عملیاتی واکنش سریع اورژانس 115 و پلیس امنیت شهرستان در محل انبار نفت شهید محمدیانی برگزار گردید.

این مانور با حضور دکتر نصرآبادی معاونت سیاسی امنیتی فرماندار ، مسوولین ستاد هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی ، و یک تیم کامل عملیاتی واکنش سریع اورژانس 115 ، پرسنل هلال احمر ، آتش نشانی ، فرماندهی نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان ، و مسوولین شرکت نفت مناطق تربت حیدریه ، خراسان شمالی ، مشهد مقدس ،و شاهرود در انبار نفت شهید محمدیانی اجرا شد.

این مانور به منظور شناسایی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف وارتقا ضریب ایمنی و امنیت در جهت مقابله با شرایط اضطراری و حوادث غیر مترقبه و همکاری و تعامل با نیروهای امدادی شهری ، نظامی و انتظامی شهرستان انجام شد.

بنابر این گزارش ، مانور ایمنی و امنیت در دو مرحله اجرا گردید. که در مرحله اول عملیات کشف یک بسته مشکوک بود که توسط فردی ناشناس وارد انبار و در کنار یکی از مخازن جاسازی شده بود ، در ادامه پس از کشف این بسته توسط حراسط انبار ، عامل نفوذی دستگیر و با تلاش این عزیزان بسته مربوطه خنثی گردید.

در مرحله دوم ایجاد حریق فرضی مربوط به یکی از مخازن می شد ، که با مشاهده آتش و به صدا درآمدن آژیر توسط یکی از همکاران وضعیت اضطراری اعلام و عملیات اطفا حریق صورت گرفت.

بعد از عملیات استپ جهت نجات مصدوم یک تیم کامل عملیاتی اورژانس 115وارد منطقه امن شده که طبق سناریو مصدوم مورد نظر را از منطقه خطر تحویل گرفته و پس از مداخلات درمانی ویژه به بیمارستان منتقل نموده و سریعابه محل برگشته و جهت ادامه مانور در منطقه حاضر شدند.

سپس باز و بست شیرهای عملیاتی با فومینگ مخزن توسط خودرو سنگین و همچنین عملیات کولینگ به وسیله خودرو آتش نشانی شهرستان مهار آتش به نحو مطلوب انجام گرفت.

دراین مانور حریق در مخزن مورد نظر با دو روش استفاده استفاده از تجهیزات ثابت و سیار انجام گرفت.

در پایان معاون منطقه از مشارکت و همکاری سازمانهای امدادی ، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی که در این مانور حضور داشتند قدردانی نموده و جلسه اختتامیه مانور برای سنجش و بررسی اقدامات صورت گرفته در محل سالن آموزش شرکت نفت با حضور ایشان و سایر مسوولین برگزار شد./ فائق نیا

 

 


٠٨:٠١ - سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٨٣٦    /    تعداد نمایش : ١٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: