اخبار > رشد 44 درصدی شکایات ثبت شده در سامانه بهداشت 190 دانشگاه علوم پزشکی سبزوار


  چاپ        ارسال به دوست

در راستای بازدید و نظارت کارشناسان بهداشت محیط در حوزه معاونت بهداشتی صورت گرفت:

رشد 44 درصدی شکایات ثبت شده در سامانه بهداشت 190 دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به فعالیت شبانه روزی این سامانه برای دریافت و رسیدگی به اخبار و شکایات مردمی در حوزه بهداشت گفت: در سال گذشته 420 مورد  شکایت در سامانه بهداشت 190 ثبت شده است که صد درصد این اخبار و شکایات رسیدگی شده است.

دکتر نوده افزود: با توجه به آگاهی شهروندان عزیز و اعتماد به سامانه بهداشت 190 این آمار در 6 ماهه اول امسال ، 271 مورد می باشد که نسبت به زمان مشابه در سال قبل 44 درصد رشد و افزایش داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه بیشترین شکایات ثبت شده در خصوص بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و آب و فاضلاب بوده است. افزود: ضمن قدردانی از بازرسان و نظارین بهداشتی که به صورت شبانه روزی در حال بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی می باشند از عموم هموطنان خواهشمندم به محض رویت هرگونه تخلف بهداشتی، موارد را بلافاصله به سامانه تلفنی شبانه روزی بهداشت 190 اطلاع دهند.

دکتر نوده در ادامه افزود: با توجه به دستور العمل وزارتی گزارشات ثبت شده در سامانه می بایست تا 72 ساعت بعد توسط بازرسین بهداشت محیط بررسی، و اقدامات صورت گرفته در سامانه ثبت گردد و نتیجه به صورت تلفنی به اطلاع فرد شکایت کننده رسانده شود.

شایان ذکر است در سامانه مذکور اطلاعات شخصی تماس گیرنده به صورت کاملا محرمانه می باشد و شکایات آنان در اسرع وقت و با حساسیت خاص رسیدگی می گردد.


١٢:٥٥ - شنبه ١١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٣٩    /    تعداد نمایش : ١٧٦


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: